ReStArt Folk-Artilērija

  • 10.1.2021_Art_pagr_LETTI_Laimas_muzykanti

1.10. plkst. 22.00

Klubā “Artilērijas Pagrabi”,
Rīgas ielā 22

ReStArt Folk-Artilērija
LETTI
(latviešu pagānroks), Rīga
LAIMAS MUZYKANTI (latgaliešu etno-roka vecmeistari)

Grupa „Letti” ir latviešu rok grupa, kuru 2017. gada pašās beigās dibināja Ilmārs Vekters, kurš ir bijušais basģitārists un viens no leģendārās latviešu metālmūzikas grupas „Rūsa” dibinātājiem, tikai šoreiz, pēc, gandrīz, 30 gadu klusēšanas, kā ģitārists, vokālists un dziesmu autors.

Grupa spēlē enerģiski melodisku ģitārmūziku, iesaistot tautas mūzikas elementus - melodijas, instrumentus, simbolus. Dziesmu tekstiem izmanto Latvju Dainas, tautas dziesmas, latviešu dižgaru un arī pašu sacerētas vārsmas. Ar muzikālām intonācijām un latviešu tekstiem grupa cenšas parādīt, atgādināt un izcelt latviešu tautas daili, nolūkā cildināt un stiprināt nacionālo pašlepnumu, pirmkārt, pašiem latviešiem, otrkārt, radīt interesi par latviešu unikalitāti cittautiešiem.

Grupas pamatskanējumu veido 3 ritma/solo ģitāras, bass, bungas un vokāls.

Grupas dalībnieki: Ilmārs Vekters – vokāls, ģitāra, Atis Jēkabsons – ģitāra, Dāvis Lipste – ģitāra, Kaspars Orehovs – bass, Agris Perro – bungas

 

“Laimas Muzykanti” ir 1995. gadā Daugavpilī dibināta folkroka grupa. To dibinājis un joprojām vada mūziķis, folklorists, dzejnieks, komponists, aranžētājs un multiinstrumentālists, sabiedriskais un kultūras darbinieks Artūrs Uškāns, kurš pazīstams arī kā grupas “Ducele” mūziķis.

“Laimas Muzykanti” ir uzstājušies ar daudziem Latvijā zināmiem māksliniekiem un izpildītājiem — Ievu Akurateri, Olgu Rajecku, Lauri Reiniku, grupu „Elpa”, Leilu Alijevu, folkloras kopu „Vilki”, grupu „Iļģi” u.c.

Kopš grupas izveidošanas - koncerttūres, koncerti un dalība festivālos Latvijā, Lietuvā, ASV, Kanādā, Austrālijā, Turcijā, Polijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Krievijā, Vācijā, Itālijā, Uzbekistānā, Dienvidkorejā.

“Laimas Muzykanti” ir izdevuši 3 patstāvīgus albumus un piedalījušies vairākās ierakstu kompilācijās ar citiem mūziķiem, varākkārt kļūstot par Mūzikas ierakstu Gada balvas nominantiem un ieguvējiem, ir daudzkārtēji Latgales Kultūras Gada balvas “Boņuks” ieguvēji.

Kopš 1998. gada Laimas Muzykantu ierakstītās dziesmas ir skanējušas visās Dziesmu un Deju svētku programmās. Nav izņēmums arī 2020. gada XII Latvijas Skolu jaunatnes

dziesmu un deju svētki.

  1. gadā, kopā ar grupu “Iļģi”, “Laimas Muzykanti” pārstāvēja Latviju Starptautiskajā Pasaules mūzikas festivālā „Sharq taronalari”, Uzbekistānā, Samarkandā.
  2. gadā “Laimas Muzykanti” pārstāvēja Latviju XXIII Ziemas Olimpisko spēļu Phjončhanā, Dienvidkorejā, kultūras programmā, kur sniedza 5 koncertus. 2 uzstāšanās no Alpensia Sky Jumping stadiona tika raidītas TV tiešraidē visā pasaulē.

Pašlaik “Laimas Muzykanti” bāzējas Rīgā, kur ieraksta jaunu albumu.

 

Ieeja brīva.


Skatītāju ievērībai!

Latvijā tiek saglabāti noteiktie ierobežojumi, saistīti ar koronavīrusa pandēmijas izplatību.
Koncertu varēs apmeklēt tikai vakcinētas vai  Covid-19 pārslimojušas personas ar derīgu digitālo sertifikātu. Uz pasākumu jānāk laicīgi, ar izprintētu vai savā telefonā lejupielādētu QR- kodu un personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte).

Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

 

X Mūzikas un mākslas festivālu “Daugavpils ReStArt 2021” rīko un atbalsta:

atbalstitaji

Informācija:
www.daugavpilsrestart.lv, www.daugavpils.lv

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
2024.  MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt