Koncerts SAPNIS

  • 09.21.2021_VN_Inga_BERZINA_un_MIRAGE_JAZZ_ORCHESTRA

21.09. plkst. 18.00

Vienības nama koncertzālē,
Rīgas ielā 22a

Ingas BĒRZIŅAS un MIRAGE JAZZ ORCHESTRA koncerts SAPNIS

“Mirage Jazz Orchestra” mūziķi, 2019., 2020. un 2021.gada jubilāri Madars Kalniņš (2019. - 55), Indriķis Veitners (2020. - 50), Alvils Altmanis (2020. - 70) un Vilnis Kundrāts (2021. - 60) – ir starp tiem, nu jau nedaudzajiem, Latvijas džeza mūziķiem, kas pārstāv un sevī iemieso saikni ar leģendāro latviešu džezmeņu paaudzi – Raimondu Raubiško, Gunāru Rozenbergu, Alni Zaķi u.c. Viņi faktiski ir viņu darba turpinātāji – gan spēles manieres, mūzikas koncepta un arī džeza izpratnes ziņā, taču katram no viņiem piemīt arī tikai viņiem vien raksturīgas individuālas kvalitātes, kuras šajā programmā īpaši izceltas, atskaņojot viņu radītas kompozīcijas.

Tā kā džezs ir komunikācija – saruna starp labiem draugiem par visiem interesējošu un aizraujošu tēmu, Indriķim kā izcilam stāstniekam ir iedalīta arī konferansjē loma. Protams, netiks aizmirsts par saknēm, un kā jau ierasts MJO koncertos, noteikti izskanēs  kāda orķestra pirmā mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Gunāra Rozenberga kompozīcija.

Klausītajiem būs iespēja iepazīt “Mirage Jazz Orchestra” mūziķus ne tikai kā izcilus sava instrumenta pārvaldītājus, bet arī mūzikas autorus un aranžētājus.

Kopā ar orķestri programmā “Sapnis” uzstāsies šarmantā džeza dziedātāja Inga Bērziņa.

Koncerts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Inga Bērziņa – Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas docente, dr. paed. Inga Bērziņa ir Latvijas vadošā un profesionālākā džeza dziedātāja un pedagoģe, viena no Latvijas džeza izglītības sistēmas aizsācējām – Rīgas doma kora skolā, RPIVA un joprojām Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā. Lielākais vairums jauno Latvijas džeza mūziķu ir viņas audzēkņi.

Džeza mūzikas laukā I. Bērziņa darbojas jau vairāk kā četrdesmit gadu, piedaloties neskaitāmos projektos, CD un DVD ieskaņojumos, koncertos, tai skaitā arī starptautiskos sastāvos, un joprojām ļoti intensīvi koncertē.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās plkst. 16.30 – 18.30, cena 3.00 euro

Skatītāju ievērībai!

Latvijā tiek saglabāti noteiktie ierobežojumi, saistīti ar koronavīrusa pandēmijas izplatību.
Koncertu varēs apmeklēt tikai vakcinētas vai  Covid-19 pārslimojušas personas ar derīgu digitālo sertifikātu. Uz pasākumu jānāk laicīgi, ar izprintētu vai savā telefonā lejupielādētu QR- kodu un personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte).

Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

 

X Mūzikas un mākslas festivālu “Daugavpils ReStArt 2021” rīko un atbalsta:

atbalstitaji

Informācija:
www.daugavpilsrestart.lv, www.daugavpils.lv, www.vienibasnams.lv

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
2024.  MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt