LOUIS SCLAVIS QUARTET (Francija)

  • 10_12_Afisha_Louis_Sclavis_quartet_Francija2

12.10. plkst. 18.00

Vienības nama koncertzālē,
Rīgas ielā 22a

Daugavpilī viesosies Louis Sclavis Quartet no Francijas

12. oktobrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) 12. Mūzikas un mākslas festivāla "Daugavpils ReStArt 2023" ietvaros ar programmu “Characters on a wall” uzstāsies Louis Sclavis Quartet no Francijas.

Luī Sklavis ir franču džeza mūziķis. Viņa instrumenti ir klarnete, basa klarnete un soprāna saksofons, kurus viņš izmanto visdažādākajos mūzikas žanros, spēlējot avangarda džezu, brīvo džezu, brīvo improvizāciju un laikmetīgo klasiku. Savulaik sadarbojies ar Anrī Teksjē kvartetu. L. Sklavis ieguvis neskaitāmus apbalvojumus, tostarp Grand PRIX DJANGO REINHARDT kā labākais franču džeza mūziķis (1988), galveno balvu Barselonas biennālē (1989), British Jazz balvu Midem kā labākais ārzemju mākslinieks (1990/91), DJANGO D'OR par gada labāko franču džeza ierakstu (1993) un GRAND PRIX SACEM 2009. Viņš bija viens no pirmajiem, kas apvienoja džezu ar franču folkmūziku, galvenokārt strādājot ar hurdy-gurdie atskaņotāju Valentēnu Clastrijē. Šogad Luī Sklavis nosvinēja savu 70. dzimšanas dienu.

Luī Sklavis savā trīspadsmitajā diskā, kas nācis klajā apgādā ECM, smeļas iedvesmu no diviem avotiem – Ernesta Piņjona-Ernesta ielu mākslas un izcilā jaunā kvarteta interpretatīvās oriģinalitātes. Piņona-Ernesta darbiem jau bija veltīts Sklavis kritiķu augsti novērtētais albums Napoli's Walls (2002). Šoreiz Sklavis aplūko plašāku mākslinieka in situ kolāžu klāstu no Ramallahas līdz Romai, meklējot "dinamiku, kustību, kas radīs ritmu, emocijas, dziesmu". Sklavis kvarteta sastāvā ir apdāvinātā basģitāriste Sāra Mursija un izteiksmīgais bundzinieks Kristofs Laverņs, kuriem pievienojies pianists Benžamēns Musē (viens no grupu Sources un Salt and Silk Melodies galvenajiem dalībniekiem). Pateicoties šiem izcilajiem mūziķiem, Sklavis kvartets ieguvis īpašu klasiskā džeza skanējumu, kas iemūžināts jaunajā albumā. Characters on a Wall ierakstīja un producēja Manfreds Eišers studijā La Buissonne Francijas dienvidos.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darbdienās plkst. 16.30–18.30, Biļešu paradīzes kasēs un internetā (www.bilesuparadize.lv). Cena 5.00 eiro.


XII Mūzikas un mākslas festivālu “Daugavpils ReStArt 2023” rīko:

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams”, Daugavpils kultūras atbalsta biedrība, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, Daugavpils Kultūras pils. Atbalsta Daugavpils valstspilsētas pašvaldība.

Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

Informācija: www.daugavpilsrestart.lv, www.vnfestivals.lv, www.vienibasnams.lv, www.daugavpils.lv

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
2024.  MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt