LABRA NAMS

  • 09_21_Afisha_Labra_nams

21.09. plkst. 16.00, 19.00

Vienības nama koncertzālē,
Rīgas ielā 22a

Daugavpilī notiks telpiskas skaņas izrāde “Labra nams”

21.septembrī plkst. 16.00 un 19.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) 12. mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils ReStArt 2023” ietvaros būs skatāma dejotāju dueta IevaKrish un komponista Jēkaba Nīmaņa veidotā dejas izrādeLabra nams.

“Labra nams” ir stāsts par bezgalīgu ceļu skaņas un vārdu labirintā. Tā ir telpiska skaņas horeogrāfija, kuru ar nodomu radīt klātienes mākslas darba pieredzi ārpus vizuālās uztveres veidojuši mākslinieku apvienība IevaKrish sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani.

Tās pamatā ir ap un starp apmeklētājiem veidota horeogrāfija un tai sekojoša skaņa – Jēkaba Nīmaņa radītas īsas muzikālas vienības, kuru atskaņošanas gaitu, vietu un secību nosaka mākslinieku veidotais, vizuāli neredzamais dejas raksts. Skaņdarba izpildītāji ir četri dejotāji, kuri pārnēsā un vada skaņdarbam speciāli veidotus elektroniskus mūzikas instrumentus. Katram apmeklētājam darba sākumā tiks aizsietas acis, un katru pavadīs līdz nejauši izvēlētai sēdvietai telpā, kas ļaus ikvienam piedzīvot sev unikālu skaņas ainavu.  Horeogrāfiskais saturs veidots, par pamatu ņemot ornamentālu rakstu zīmi – astoņstūra zvaigzni. Ap katru apmeklētāju ir astoņi iedomāti koridori kustībai ar neierobežotu skaitu variantu horeogrāfisku skaņas trajektoriju rakstiem. Izrādes konteksts ir piemērots jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no apmeklētāja redzes kvalitātes.

Skaņas izrādes autori ir apvienība IevaKrish.

Komponists – Jēkabs Nīmanis
Horeogrāfiju un scenogrāfiju veidoja Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants
Sistēmas dizainu veidoja Pāvils Jurjāns
Vārdi – Marija Luīze Meļķe
Pieredzes konsultante – Katrīna Rudzīte
Izpilda – Emīlija Berga, Ieva Gaurilčikaitė-Sants, Līva Nora Apšeniece, Dita Andersone, Krišjānis Sants
Skaņu operators – Jurģis Lūsis
Producents - Tuvumi, Ģertrūde Upeniece, Krišjānis Sants

Pasākums notiek ar British Council pārstāvniecības Latvijā un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Bezmaksas ielūgumi uz pasākumiem ir pieejami Vienības nama koncertzāles kasē (darbdienās plkst. 16.30–18.30), vietu skaits ierobežots.


XII Mūzikas un mākslas festivālu “Daugavpils ReStArt 2023” rīko:

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams”, Daugavpils kultūras atbalsta biedrība, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, Daugavpils Kultūras pils. Atbalsta Daugavpils valstspilsētas pašvaldība..

Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

Informācija: www.daugavpilsrestart.lv, www.vnfestivals.lv, www.vienibasnams.lv, www.daugavpils.lv

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
2024.  MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt