DUBULTMĒLĪŠU BENEFICE

  • sept_19_Dubultmelisu_benefice_s

19.09. / 18.00 – St.Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas koncertzālē, Kandavas ielā 2a

DUBULTMĒLĪŠU BENEFICE

Ieeja bezmaksas

Franču smalkumi obojai, fagotam un klavierēm. Agnese Egliņa (klavieres), Egils Upatnieks (oboja), Jānis Semjonovs (fagots).

Programmā: Ž.Fransē, K.Debisī, K.Sensanss, E.Boca, F.Pulenks.

Uz koncertu aicina V Mūzikas un Mākslas festivāls „Daugavpils ReStArt 2016”!

St. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas koncertzālē izskanēs muzikāls projekts / koncerts “Dubultmēlīšu benefice – franču smalkumi obojai, fagotam un klavierēm”. Izcilus franču kamermūzikas darbus atskaņos vieni no labākajiem savu instrumentu pārvaldītājiem Latvijā: Agnese Egliņa (klavieres), Egils Upatnieks (oboja), Jānis Semjonovs (fagots).

Koncerta programmā ir ietverti franču izcelsmes komponistu darbi: Trio – kolorītā Frensisa Pulenka 1926.gada darbs, kas ir smalks franču kamermuzicēšanas paraugs, Trio – franču neoklasiķa Žana Fransē darbs, kas ir pirmatskaņots pasaulē tikai pirms 16 gadiem, Kamila Sensānsa izcili skaistā Sonāte fagotam un klavierēm, Eižena Bocas temperamentīgā Pastorāle obojai un klavierēm un Kloda Debisī lieliskās klavierminiatūras.

Agneses Egliņas (JVLMA mācībspēks un „Lielās mūzikas balvas” par izcilu darbu ansamblī laureāte) - personībā dinamiski apvienojas solistes un kamermūziķes talants. Viņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Viņa vienlīdz spoži iejūtas solistes, koncertmeistares vai kameransambļa dalībnieces ampluā un prot strauji apvienot sava talanta šķautnes. Pazīst humoru kā domu ķīmiju un mākslas katarsi kā radošu atklāsmi.

Egils Upatnieks (JVLMA mācībspēks, „Lielās mūzikas balvas” par izcilu darbu ansamblī nominants) ir LNSO oboju grupas koncertmeistars kopš 2009. gada. No orķestra „Sinfonietta Rīga” izveidošanas 2006. gadā līdz 2011. gadam – šī kolektīva pirmā oboja. Piedalījies Latvijas Nacionālās operas izrādēs, spēlējis Rīgas Festivāla orķestrī un orķestrī „Rīgas kamermūziķi” (2001–2006). „Kremerata Baltica” regulārs viesmākslinieks, muzicējis orķestra turnejās Austrijā, Igaunijā, Turcijā un Vācijā. Labprāt piedalās dažādos kamermūzikas projektos, arī spēlējot baroka mūziku.

Jānis Semjonovs (JVLMA mācībspēks, „Lielās mūzikas balvas” par izcilu darbu ansamblī nominants) mācījies klarnetes spēli Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā pie Ulda Plēpja, turpinājis mācības Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Ģirta Pāžes, 2003. gadā nomainījis klarneti uz fagotu un mācījies profesora Andra Arnicāna fagota klasē. No 2006. līdz 2009. gadam studējis Berlīnes Mākslu augstskolā profesora Ekarta Hibnera klasē. Viņš ir Valsts kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” un kopš 2009. gada septembra arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fagotu grupas koncertmeistars.

Ieeja bezmaksas

 

 

 

 

 

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
2021.  daugavpilsrestart.lv