RĪGAS IELAS SVĒTKI

Aicinām uz Rīgas ielas svētkiem 17.septembrī plkst. 20.00. Šogad svētku tēma ir “Viena pils – divi krasti”. Rīgas iela iezīmēs Daugavas straumi, kas iegriezīs radošo impulsu ar dzirkstošu mūziku, straujām dejām, mutuļojošām krāsu spēlēm un dziļām emocionālām sajūtām un stāstīs par dažādām Daugavpils apkaimēm un to vēstures noslēpumiem.

Rīgas ielā posmā no Dzelceļa stacijas līdz Ģimnāzijas ielai aicinām baudīt dažādus muzikālus priekšnesums, mākslinieku un amatnieku darbnīcas, ekspozīcijas un citas aktivitātes, kas atklās Daugavas abu krastu dažādu vietu īpatnības un ievedīs īpašajā Daugavpils noskaņā. Vai jūs zinājāt, ka Daugavpils Liginišķu mototrase reiz bija labākā Baltijā, savukārt Kalkūnos tapa slavenie sarkanie ķieģeļi, kuri izmantoti Daugavpils būvniecībā? Grīva tagad ietilpst Sēlijas vēsturiskajā zemē, bet reiz bija Kurzemes hercogistē. Gajoka apkaimē reiz cieši līdzās darbojās pilsētas podnieki un kalēji un kur vēl stāsts par Ruģeļu un Grīvas lidlaukiem! Aicinām iekāpt sajūtu straumē un pamanīt abus krastus, baudīt nesteidzīgu pastaigu un iepazīt, izzināt Daugavpili un tās vēsturi caur krāsu, kustību, skaņu un formu stāstiem.

Jau izsenis Daugavas ūdeņu straume glāsta divu novadu pilsētas krastus, kuri tik spilgti iezīmē Daugavpils sēlisko un latgalisko piederību vēsturei, cilvēkiem, neparastajam un daudzveidīgajam, kas gadu desmitiem bija tik tuvu un reizē tik tālu. Daugavas labais un kreisais krasts mūsu pilsētā dažkārt ir bijis katrs savā valstī, savā pasaulē. Grīvas un Daugavpils pilsētas rakstīja katra savu vēsturi, līdz kļuva par vienotu kultūrtelpu, vienu pilsētu. Vienības tilta pakājē izveidojās jauna “viena pils ar diviem krastiem”. Tā sevi spilgti iezīmē ar specifisko lietu kārtību, kura ir tikpat untumaina un rāma kā Daugavas straumes nestie ūdeņi! “Viena pils – divi krasti” - tas ir stāsts par mums, par mūsu radošo varēšanu, par mūsu pilsētu pie upes, kas pasaulei dāvinājusi tik daudz izcilu personību. Arī šobrīd mūsu pilsētā dzīvo un darbojas cilvēki, kuri dara no sirds un piedalās kopējā krāšņā stāsta tapšanā, atainojot mūsu pašu un mūsu priekšgājēju sajūtas, emocijas un izjūtas.

Rīgas ielas svētkus rīko Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde sadarbībā ar Vienības namu, Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola”, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, SIA “Daugavpils Ūdens”, AS “Daugavpils Satiksme”.


XI Mūzikas un mākslas festivālu “Daugavpils ReStArt 2022” rīko un atbalsta:

atbalstitaji2022 s

Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti publicitātes un vēsturiskām vajadzībām. Informācija: www.daugavpilsrestart.lv, www.daugavpils.lv, www.vienibasnams.lv

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
2024.  MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt