Klausies ar sirdi

  • okt_01_Klausies_ar_sirdi

 

KLAUSIES AR SIRDI vakars, veltīts Valērija Gavriļina 80. dzimšanas dienai

01.10.2019.
plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē,
Rīgas ielā 22a

Anna Adžemova (soprāns, Sanktpeterburga), Nadežda Medvedeva (klavieres, Sanktpeterburga), Rafi Haradžaņans (klavieres, Rīga), llona Broka (klavieres, Daugavpils)

 

VALĒRIJA GAVRIĻINA MŪZIKAS KONCERTS

“Ar savu mūziku sapņoju iekļūt ikviena cilvēka dvēselē,” - šie izcilā ХХ gadsimta Sanktpēterburgas meistara vārdi var kalpot kā epigrāfs visiem viņa darbiem. Valērijs Gavriļins (1939–1999), dzimis Krievijas provinces pilsētā Vologdā, šogad varētu svinēt savu 80. dzimšanas dienu.

Viņam, kopš bērnības bārenim, pateicoties  lieliskajām dabas dotībām, mīlestībai uz mūziku un čaklumam, izdevās atrast sevi kā komponistu – oriģinālu un savdabīgu. Te viņam palīdzēja pilsēta pie Ņevas, kurp zēnu atveda Ļeņingradas skolotāji, kas bija pamanījuši Valērija talantu. Izglītošanās Ļeņingradas (tagad jau atkal Sanktpēterburgas) konservatorijā ļāva Gavriļinam radīt šedevrus - tādus, kā monumentālā kora simfonija Chimes, baleti Aņuta un Balzaminova laulība, vokālie cikli Krievu burtnīca, Vakara noskaņa, Skices klavierēm četrrocīgi un pārsteidzoši melodiskas dziesmas.
 
Orientējoties uz krievu un Eiropas muzikālās kultūras tradīcijām, uz savas tautas folkloras bagātību, komponists, neraugoties uz viņa kompozīcijām piemītošo īpašo vienkāršību, tomēr spēj pārsteigt ar spilgtu individualitāti un pasaules redzējuma savdabību. Viņa mūzikā līdzās pastāv cildenums, dvēseliskums, nostalģija, humors,  nebēdnība, nacionālais un universālais, gadsimtu patiesība un laikmetīgums. Tai piemīt garīgums, kas attīra un bagātina cilvēka dvēseli.

Starp ievērojamiem V. Gavriļina mūzikas interpretiem sastopam  Zāru Doluhanovu, Vladimiru Fedosejevu, Vladimiru Miņinu, Jekaterinu Maksimovu, Vladimiru Vasiļjevu...
Rīgas klavieru duetu (Nora Novika – Rafi Haradžanjans) pats komponists mēdza saukt par savu “talismanu” un devās ar viņiem autorkoncertos uz daudzām pilsētām, tai skaitā Daugavpili (1983. gada pavasarī). Viņa vārdā tagad ir nosaukta Vologdas filharmonija, kā arī starptautiskais jauniešu mūzikas konkurss, kas notiek komponista dzimtenē. Namā, kurā viņš dzīvoja Sanktpēterburgā, tagad uzstādīta piemiņas plāksne.


Gavriļina vokālās un instrumentālās mūzikas koncertā, kas notiks Daugavpils Vienības namā 2019.gada 1.oktobrī (sākums plkst. 18.00), iekļautas brīnišķīgas dziesmas un dažāda rakstura skaņdarbi klavieru ansamblim. Pateicoties  videomateriāliem, atsauksim atmiņā komponista tēlu. Interpretu vidū redzēsim jaunās, bet jau pieredzējušās talantīgās Sanktpēterburgas izpildītājas Annu Adžemovu (soprāns) un Nadeždu Medvedjevu (klavieres), kā arī  Latvijas mūziķus – pianistus Rafi Haradžanjanu un Ilonu Broku – viņu meistarība un skatuves entuziasms ir plaši pazīstami un novērtēti klausītāju vidū.

Rafi Haradžanjans

 

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30–18.30. Cena 3.00 euro.
Informācija: Latviešu kultūras centrs, tālr. 65426991, www.vienibasnams.lv 

 Informējam, ka pasākums var tikt fotografēts un filmēts Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām

Papildus informācija:

_

DAUGAVPILS RESTART 2019:
www.daugavpilsrestart.lv, www.kultura.daugavpils.lv, www.daugavpils.lv

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
2021.  daugavpilsrestart.lv